Změnit jazyk: CZ EN DE DK

Ivana Kotýnkova - obrazy, tvorba ze dřeva a keramiky, prodej obrazů


Ivana Kotynkova - from atelier

O mně

*16.11.1958, České Budějovice

Věnuji se malbě, kreslení a tvorbě objektů ze dřeva a keramiky. Při výběru námětů se většinou vracím do svého rodného kraje jižních Čech, nebo do vzpomínek na jiná zajímavá místa, ale i do vzpomínek na setkání s milými lidmi. Obrazy krajin jsou určitou výpovědí o vlastním pocitu o místě, či o okamžiku v něm, smutku a hlavně o radosti. U zátiší jsou převládajícím motivem kytice, které si nosím z procházky. I zde se snažím především vyjádřit pocit dobré nálady a pohody. Figurami akcentuji určité životní postoje člověka v různých životních situacích ať již v přírodě či v rodině.

Miluji duševně krásné lidi. Miluji krásné barvy, zejména všechny odstíny žluté. Jsem věčný optimista a pro svůj optimismus čerpám inspiraci v přírodě, melodiích a v kontaktech s ušlechtilými, milými a laskavými lidmi. Mám ráda mezilidské kontakty, mám ráda jejich budování, vnímám jejich potřebu a naléhavost.

Práce na díle samém mě nejvíce obohacuje a těší, výsledným přáním je předat druhým potěšení z krásy, radost, ale především předat své vlastní pocity a vše pozitivní, co do obrazů vkládám.

Jsem členkou profesionálního sdružení výtvarných umělců - Unie výtvarných umělců České republiky (Union of Visual Artist of the Czech Republic) a byla jsem zařazena do významné životopisné encyklopedie předních osobností České republiky, vydávané ve Švýcarsku pod názvem 'Who is who?'. Spolupracuji s významnými galeriemi a firmami (např. PricewaterhouseCoopers, McKinsey&Company) doma i v zahraničí.